Alfred HitchcockI

Alfred Joseph Hitchcock

8,5
9 493 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Alfred Hitchcock

Nie jest to najprawdopodobniej film Hitchcocka, ale utrzymany w podobnym klimacie. Fabuła jest mniej więcej taka: Mąż niewidomej kobiety chciał się jej pozbyć i wynajął mordercę. Morderca ten przystąpił do swojego zadania, kiedy mąż poszedł na przyjęcie. Gdy niewidoma kobieta zorientowała się, że ktoś skrada się do domu z przerażeniem zadzwoniła do męża z pytaniem, co ma robić. Z początku mąż tylko ją uspakajał, dawał jakieś wskazówki, ale z czasem zaczęło mu się robić jej żal i chciałby odwołać mordercę.
Nie wiem dokładnie, jakie jest zakończenie, ale chyba żona zostaje uduszona.
Film ten powstał niemal na pewno przed latami 70. i prawdopodobnie był czarno-biały. Produkcja amerykańska.
Może komuś nasuwa się jakiś tytuł?

Titine

Trochę końcówka twojego opisu nie pasuje do "M jak Morderstwo", ale sprawdź czy o to chodziło.

lather

Hmm, raczej nie to niestety. Myślę, że to raczej coś w stylu "Doczekać zmroku" Terence'a Younga. A w moim opisie mogą być spore zgrzyty, bo uzyskałam go tylko z relacji mamy, która widziała ten film kilkadziesiąt lat temu.

Natomiast "M jak morderstwo" chętnie obejrzę, szczególnie, że bardzo lubię Hitchcocka (choć widziałam dopiero 6 z jego filmów) ;)

Titine

A może chodzi o http://www.filmweb.pl/film/Przepraszam%2C+pomy%C5%82ka-1948-36443
- tylko że nie niewidoma, a chora?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones