Alfred HitchcockI

Alfred Joseph Hitchcock

8,5
9 499 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Alfred Hitchcock

Właśnie kupiłam drugi tom kolekcji, o której zapewne większość już słyszała (jako wielka fanka - musiałam). Otóż jest tam 6 odcinków: "Bestia na horyzoncie", "Zabójczy miesiąc miodowy", "Nie oglądaj się za siebie", "Tajemnicze zniknięcie pani Winthrop", "Cyngiel na uwięzi", "Dżentelmen z Ameryki". Jestem podekscytowana ponownym, nocnym maratonem z Alfredem, jednak zastanawia mnie fakt, że żaden z wymienionych odcinków(filmów?) nie jest wyreżyserowany przez pana Hotchcocka.

_Majka_

Fakt, w poprzednim tomie chociaż jeden filmik był przez niego wyreżyserowany.
Myślę jednak, że skoro sam mistrz zaprasza do oglądania, to te filmy są tego warte :)

_Majka_

był producentem wszystkich i czuć jego rękę w każdym z tych filmów

_Majka_

do Leon_B_Fink:
"był producentem wszystkich i czuć jego rękę w każdym z tych filmów"

Niestety muszę Cie zmartwić, gdyż nie był.

Do Majka:

I słusznie! Wiele osób mylnie odbiera nazwę serii "Alfred Hitchcock Przedstawia" jako jego dzieło (reżyser,producent). Zasadniczo Hitch pełnił w tym programie rolę gospodarza, który pojawiał się na początku w zabawny sposób przedstawiając historię obecnego epizodu i podsumowując na koniec. Jeśli chodzi o wyreżyserowane przez niego epizody to z całego cyklu (7 sezonów/268 odcinków) jest ich zaledwie 17 i są to :
"Revenge", "Breakdown", "The Case of Mr. Pelham", "Back for Christmas" (I sezon), "Wet Saturday", "Mr. Blanchard's Secret", "One More Mile to Go" (II sezon), "The Perfect Crime", "Lamb to the Slaughter", "A Dip in the Pool" (III sezon), "Poison", "Banquo's Chair" (IV sezon), "Arthur", "The Crystal Trench" (V sezon), "Mrs. Bixby and the Colonel's Coat", "The Horseplayer" (VI sezon) i "Bang! You're Dead!" (VII sezon). A producentem z tych 268 odcinków to był zaledwie z tego co wyczytałem zaledwie 7 i to producentem wykonawczym, który nie ma żadnego wpływu na proces realizacji powstawania odcinka. To tyle. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
dubudubu

Ja zbieram tą kolekcję i mam już 9 części :) Teraz czekam na dziesiątą :)

Też mam już dziewięć płyt. Odcinki po pół godziny nie są tak ciekawe jak "Alfred Hitchcock Hour".

użytkownik usunięty
_Majka_

W poniedziałek ukaże się dziesiąta część. Jeden odcinek ("Słój") został wyreżyserowany przez Tima Burtona !!! Jest to co prawda odcinek z nowej serii, ale połączenie Burtona z Hitchcockiem...muszę to zobaczyć !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones