Alfred HitchcockI

Alfred Joseph Hitchcock

8,5
9 499 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Alfred Hitchcock

W glowie mi sie nie miesci jak tak wielki talent mogl miec 6 nominacji do OSCARA i ani
jednej statuetki... Podobnie z innymi nagrodami... HOLLYWOOD jest naprawde
niesprawiedliwe bo TEN WIELKI CZLOWIEK zasluzyl na 100% NA OSCARA ZA
CALOKSZTALT KARIERY.

punisher822_filmweb

Dostał od Akademii ngrodę im. Thalberga - specjalne wyróżnienie przyznawane za całokształt, ale producentom, nie reżyserom... Wsławił się, że odbierając ją powiedział jedynie: "Thank you". Tu jest filmik z tego zdarzenia:
http://www.youtube.com/watch?v=n2zjm79Esq4

Cóż, Hitch to jeden z "wielkich pominiętych" (być może największy), jakich ma na koncie każda nagroda, niezależnie od dziedziny.

Sqrchybyk

Nie ukrywam ze HOPKINS sie dwoil i troil aby choc troche przypominac HITCHCOCKA ale mu sie to nie udalo. Tez to zauwazyles jak HOPKINS probowal mowic jak HITCH i jego glos na maxa przypominal aktora MALCOLMA MCDOWELLA?Wsluchaj sie w tonacje jego glosu... TEGOROCZNE OSCARY SKRZYWDZILY KOLEJNY PO "HITCHCOCKU" NAPRAWDE SWIETNY FILM PT."LOT" Z REWELACYJNA ROLA DENZELA WASHINGTONA. JESLI NIE WIDZIALES LOTU TO SOBIE GO ZOBACZ BO JEST TO SWIETNY NAPRAWDE FILM I SZKODA ZE TYLKO NOMINACJA DLA WASHINGTONA...

punisher822_filmweb

Podobieństwa do McDowella nie zauważyłem, ale fakt faktem dawno tego aktora nie oglądałem. "Lot" niestety mnie nie zachwycił - po genialnym początku nastąpił w nim raczej banalny środek z nieudanym, jak dla mnie, wątkiem romantycznym (mało chemii tam było). Zakończenie było dobre (mimo że też w sumie banalne), ale za bardzo przeciągnięte. Oprócz zasłużonej nominacji dla Washingtona Akademia dała też nominację za scenariusz, którą ja dałbym raczej "Mistrzowi". I dwie nominacje to i tak dobry wynik w świetle innych ważnych nagród - do Złotych Globów nominowany był tylko Washington, brytyjska Akademia zaś zupełnie film olała. Tylko decydenci od Satelit się zachwycili, ale i oni za film roku nominacji nie dali.

Sqrchybyk

Pisalem ze PODOBIENSTWO w tonacji glosu a nie wizualne... LOT nie jest jakis super ale jest dobrym solidnym dramatem ukazujacym w bardzo wyrazisty sposob co dzieje sie z kazdym wrakiem samolotu po katastrofie... SLEDZTWO ZBIERANIE SZCZATKOW SAMOLOTU I WSZYSTKO SKRUPULATNIE MONTOWANE W WIELKIEJ HALI... NIEDAWNO BYLES SWIADKIEM JAK POTRAKTOWANO POLAKOW W SMOLENSKU... WRAKU DO DZIS NIE MA W POLSCE I MIJAJA 3 LATA I WRAK NIE BYL W HALI ODRESTAUROWANY ABY WYKLUCZYC EWENTUALNY ZAMACH LUB WIELKA USTERKE... A jak oceniasz sliczna STEWARDESSE z ktora Washington spal na poczatku filmu? Cialo nagiej bogini miala...

punisher822_filmweb

"Pisalem ze PODOBIENSTWO w tonacji glosu a nie wizualne" - Zrozumiałem za pierwszym razem...

Stewardessa faktycznie śliczna. Ale paliła, a to mnie odstrasza ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones